Główne obszary działania adwokata

Często zanim nie zastanie nas sytuacja, w której nie musimy korzystać z usług adwokata, nie bardzo wiemy, jak bardzo może nam pomóc. Warszawa jest miastem, które w tej sferze stwarza szereg możliwości.

Wsparcie adwokackie może mieć bardzo szeroki zakres i obejmować wiele usług, w zależności od naszej sytuacji. Inaczej usługi świadczone są podmiotom gospodarczym, a inaczej oczywiście osobom fizycznym. Popatrzymy, jak zazwyczaj działa kancelaria adwokacka w konkretnych obszarach.

Jeśli rozważasz wybór dobrego adwokata z Warszawy, możesz wybierać spośród kancelarii adwokackich specjalizujących się w konkretnych dziedzinach prawnych, istnieją jednak również kancelarie adwokackie, których znaleźć można całościową pomoc prawną.

Kancelaria adwokacka a prawo cywilne

Na jaką pomoc w kwestii prawa cywilnego możesz liczyć wybierając się do adwokata?

Prawo cywilne jest dość obszerną dziedziną prawa, do której zaliczają się między innymi prawo rzeczowe, spadkowe czy prawo rodzinne. Właśnie z takimi tematami najczęściej przychodzą do kancelarii osoby potrzebujące pomocy. Z porad prawnych warto także skorzystać w przypadku kiedy na przykład zamierzamy wynajmować nieruchomość.

Prawo cywilne ma w swoim zasięgu również umowy ubezpieczenia, w tym dochodzenie roszczeń z tytułu wypłaty odszkodowania. Również i wtedy pomoc prawnika okaże się nieoceniona. Adwokat doradzi i pomoże w sprawach dotyczących podziału majątku czy masy spadkowej, często również wspierając w rozwiązaniu rodzinnych nieporozumień.

Dużą popularnością cieszą się kancelarie adwokackie zajmujące się prawem rodzinnym. Adwokat rodzinny zajmuje sprawami takimi jak orzeczenie rozwodu i podziału majątku wspólnego, ustalenie alimentów, ustalenie kontaktów z dzieckiem, ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej, ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa. Te wszystkie tematy często wiążą się z dużymi emocjami dlatego pomoc dobrego adwokata rodzinnego jest nieoceniona.

Dobry adwokat od spraw karnych

Kolejnym ważnym aspektem, gdzie przyda się profesjonalne wsparcie adwokata, są sprawy z zakresu prawa karnego. Adwokat reprezentujący jedną ze stron, może wejść w rolę obrońcy podejrzanego w postępowaniu przygotowawczym, obrońcy oskarżonego w procesie sądowym, pełnomocnika pokrzywdzonego w postępowaniu przygotowawczym lub też pełnomocnika oskarżyciela w postępowaniu sądowym.

Adwokat – specjalista od prawa karnego – często udziela także porad w tej dziedzinie prawa osobie, której nie postawiono jeszcze zarzutów, ale domyśla się ona, że niebawem do tego może dojść.

Szczególnie polecamy usługi warszawskiej Kancelarii Adwokat Adam Zaborski, gdzie można uzyskać fachową pomoc szczególnie w obszarze prawa karnego.

Prawo pracy

Oprócz prawa cywilnego, w tym prawa rodzinnego, i prawa karnego kancelaria może oferować również wsparcie z zakresu prawa pracy. Takie porady prawne często przydają się osobom, które zostały zwolnione z pracy niezgodnie z prawem lub też doświadczają mobbingu w miejscu pracy.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij