Alimenty po rozwodzie. Sprawdzone wsparcie w Sopocie

Alimenty po rozwodzie. Sprawdzone wsparcie w Sopocie

Nieodzowną częścią rozwodu małżeństw, w których pojawiły się dzieci, jest ustalenie obowiązku alimentacyjnego. Ugodowe rozwiązania w tej kwestii nie są zbyt częste, więc w wywalczeniu sprawiedliwego wyroku pomóc może dobry prawnik. Zobacz, jak otrzymać sprawdzone wsparcie w Sopocie w walce o sprawiedliwe alimenty.

Alimenty — czym są i kiedy przysługują?

Mianem alimentów określa się świadczenia na rzecz osób fizycznych, które nie są w stanie uzyskać środków utrzymania własnymi siłami. Najczęściej stosuje się je w kontekście dzieci, gdy jeden z rodziców nie wychowuje ich na co dzień. Konieczność płacenia takiego świadczenia określa się mianem obowiązku alimentacyjnego.

Taka sytuacja ma miejsce między innymi po rozwodzie. Wtedy, jeśli dziecko jest jeszcze małoletnie, sąd lub byli już współmałżonkowie w ramach ugody ustalają, z kim zamieszka ich dziecko, a także ile ma wynosić wysokość alimentów.

Co ważne, obowiązek alimentacyjny nie ma sztywnej daty ważności. Do 18 roku życia są one wypłacane prawnemu opiekunowi dziecka. Po osiągnięciu pełnoletności to dziecko otrzymuje je do swojej ręki. Obowiązek nie wygasa ani w momencie osiągnięcia pełnoletności, ani zakończenia nauki. Alimentów nie trzeba płacić dopiero wtedy, gdy dziecko jest w stanie utrzymać się z własnego majątku i zarobków.

Co grozi za niepłacenie alimentów?

Uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego jest jednym z często popełnianych przestępstw. Niestety od wielu lat się to nie zmienia. Popełniają je osoby, które nie płacą alimentów pomimo podpisanej wcześniej ugody, umowy zawartej w inny sposób, czy też oświadczenia sądowego. Kary, które grożą za unikanie obowiązku alimentacyjnego to grzywna, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2.

Gdzie uzyskać wsparcie w sprawie o alimenty?

Walka o sprawiedliwe alimenty potrafi być naprawdę trudna. Nawet jeśli w grę wchodzi ugoda, przydać się może pomoc dobrego prawnika. To znaczy takiego, który ma już w swoim portfolio udane sprawy o alimenty. Sopot to miasto, gdzie działa m.in. kancelaria Michała Mindykowskiego. To doświadczony prawnik, który specjalizuje się właśnie w sprawach rodzinnych oraz spadkowych.

Jak dobry adwokat lub radca prawny może pomóc w sprawie o alimenty? Główny powód, dla którego warto zatrudnić prawnika to jego wiedza i doświadczenie. Dzięki temu może on uratować niejedną sprawę. Posługując się zdobytą wiedzą, a także latami pracy w zawodzie jest w stanie podpowiedzieć najlepsze rozwiązania.

Każdy dobry prawnik najpierw poszuka ugody, a następnie, jeśli to konieczne, pomoże w korzystnym przebiegu sprawy w sądzie. Pomoc radcy prawnego jest nieoceniona i może zmienić zupełnie końcowy wyrok sprawy o rozwód. Sopot to zaledwie jedno z miast, gdzie działa Michał Mindykowski. Z usług jego kancelarii prawnej można korzystać na terenie całego Trójmiasta.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij