Jak wygląda uzyskanie odszkodowania za wypadek samochodowy w UK?

Ten przewodnik po odszkodowaniach za wypadki samochodowe powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć o wypadkach drogowych, obrażeniach i potencjalnych wypłatach odszkodowań za wypadek samochodowy w Wielkiej Brytanii.

Co robić tuż po wypadku samochodowym?

Natychmiast po wypadku samochodowym powinieneś upewnić się, że Ty i Twoi pasażerowie jesteście bezpieczni i że jeśli ktokolwiek potrzebuje nagłego leczenia, to je otrzyma. Wezwanie służb ratunkowych jest wskazane w poważnych wypadkach samochodowych, takich jak te obejmujące skaleczenia i złamania kończyn. Po upewnieniu się, że wszyscy są bezpieczni, nadszedł czas, aby sprawdzić szkody. Jeśli nadal możesz prowadzić, przenieś swój samochód w bezpieczne miejsce, upewniając się, że inny kierowca lub użytkownik drogi podąża za nim. Zrób zdjęcia miejsca wypadku i pojazdów biorących w nim udział, skupiając się w szczególności na wszelkich widocznych uszkodzeniach. Wymień szczegóły z drugim kierowcą biorącym udział w wypadku. Przede wszystkim należy dążyć do uzyskania numeru rejestracyjnego pojazdu, szczegółów ubezpieczenia, nazwiska i danych kontaktowych. Zasięgnij porady lekarskiej. W przypadku mniej poważnych wypadków, takich jak uderzenia o niskiej prędkości, mogą Państwo nie odczuwać zbytnich obrażeń. Jednak niektóre obrażenia, jak np. ból głowy, mogą pojawić się w ciągu kilku godzin lub dni. Dlatego przed złożeniem wniosku o odszkodowanie za wypadek ważne jest wykluczenie poważniejszych obrażeń. Ponadto wizyta w przychodni lekarskiej lub centrum informacyjnym powoduje wpis do dokumentacji medycznej, co pomaga w udowodnieniu okoliczności roszczenia. Zasięgnij porady prawnej. Ze względu na ograniczenia czasowe dotyczące roszczeń z tytułu obrażeń ciała, mają Państwo ograniczoną ilość czasu na rozpoczęcie roszczenia z tytułu wypadku samochodowego. Dlatego zaleca się, aby jak najszybciej zasięgnąć porady prawnej. Takiej możesz zasięgnąć na przykład na https://insito-odszkodowania.uk/porady-prawne/wypadek-samochodowy-w-uk-z-mojej-winy-co-robic/.

 

Co jeszcze może przyczynić się do typowych wypłat za obrażenia ciała w Wielkiej Brytanii?

Odszkodowanie za szkody specjalne dotyczy strat finansowych spowodowanych urazem. W związku z tym, potencjalne straty, o które możesz się ubiegać obejmują: koszty podróży – jeśli uraz doprowadził do tego, że nie możesz prowadzić samochodu, możesz ubiegać się o pokrycie kosztów korzystania z transportu publicznego w celu dotarcia na wizyty lekarskie i z powrotem. Utrata zarobków – uraz może spowodować, że nie będziesz w stanie pracować. W takim przypadku można ubiegać się o utratę zarobków. W przypadku stałego lub długotrwałego urazu można również żądać przyszłej utraty zarobków. Koszty opieki – po urazie może być konieczne korzystanie z usług prywatnej pielęgniarki w celu rehabilitacji. Koszty medyczne – mogą one obejmować np. koszty recept. Dostosowanie do warunków domowych – uraz może spowodować, że będziesz potrzebował dostosowania, takiego jak winda schodowa lub łóżko pielęgnacyjne. Aby ubiegać się o zwrot tych strat, należy przedstawić odpowiednie dowody. Obejmuje to paragony, wyciągi bankowe, faktury i listy płac. Ważne jest, abyś był w stanie udowodnić wartość strat, o które się ubiegasz.

 

Kto płaci odszkodowanie w przypadku wypadków samochodowych?

W zdecydowanej większości przypadków, firma ubezpieczeniowa obejmująca kierowcę, który zawinił w wypadku, będzie musiała wypłacić wszelkie odszkodowania. Jest to prosty scenariusz, zwłaszcza jeśli drugi kierowca przyjmuje odpowiedzialność. Co jednak dzieje się w przypadku, gdy odpowiedzialny kierowca nie posiada ubezpieczenia, lub gdy wypadek był wynikiem potrącenia i ucieczki, a drugiego kierowcy nie można namierzyć? W takich okolicznościach możliwe jest zgłoszenie roszczenia do Biura Ubezpieczeń Komunikacyjnych. Celem tej instytucji jest wypłacanie odszkodowań ofiarom wypadków spowodowanych przez nieubezpieczonych lub niemożliwych do namierzenia kierowców. Co najważniejsze, warto zasięgnąć niezależnej porady prawnej od adwokata, który nie jest powiązany z firmą ubezpieczeniową. Z natury rzeczy ubezpieczyciele dążą do minimalizacji kosztów, więc po wypadku może się okazać, że skontaktuje się z Państwem firma ubezpieczeniowa, która może zaoferować Państwu wczesną ugodę. Takie oferty są zwykle znacznie niższe niż te, które można otrzymać, jeśli zamiast tego skorzysta się z niezależnej porady prawnej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij