Kim jest komornik w Gdańsku? Za co odpowiada?

Kim jest komornik w Gdańsku? Za co odpowiada?

Kancelaria komornicza to miejsce, które w wielu interesantach wywołuje niepotrzebny niepokój. Komornik jest bowiem urzędnikiem, który zajmuje się egzekwowaniem orzeczeń sądowych, czyniąc to w sposób najkorzystniejszy dla dłużnika. 

Kim jest komornik sądowy?

Komornik sądowy zajmuje się wykonywaniem orzeczeń sądowych w obszarze egzekucji. Działa przy właściwym sądzie rejonowym i prowadzi dla niego czynności egzekucyjne. Chodzi przede wszystkim o sprawy cywilne. Może także podejmować inne zdania, które zlecone zostają mu na podstawie innych, odrębnych przepisów.

Komornik w sądzie rejonowym Gdańsk-Północ czy sądzie rejonowym Gdańsk-Południe zajmuje się czynnościami takimi jak:

  • prowadzeniem spisu inwentarza (np. ustaleniem masy upadłościowej),
  • sporządzaniem protokołów stanu faktycznego przed wszczęciem procesu sądowego lub przed wydaniem orzeczenia,
  • doręczaniem właściwych dokumentów i zawiadomień,
  • przeprowadzeniem egzekucji długów na podstawie orzeczeń sądowych.

komornik gdańsk północ

Podstawowym dokumentem dającym mu podstawy do działania jest ustawa z 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji.

Komornik przy sądzie rejonowym Gdańsk Północ

Zanim zaczniesz prowadzić rozmowy w sprawie swoich zobowiązań i ich konsekwencji, upewnij się, że kontaktuje się z odpowiednią kancelarią. Jeśli chodzi o komornika przy sądzie rejonowym Gdańsk-Północ, to skontaktujesz się z nim tutaj: https://komornikgdansk-jaranowski.pl/. Przed rozmową zawsze warto mieć przygotowany numer sprawy, wszystkie niezbędne dane. To znacznie ułatwia dalsze postępowanie.

komornik Jaranowski Gdańsk

Komornik Gdańsk — kiedy się warto skontaktować?

Interesanci komornika dzielą się na tych, którzy chcą się z nim skontaktować i tych, którzy muszą to zrobić dla własnego dobra. Kancelaria komornicza to miejsce, gdzie z pewnością warto się zgłosić z własnej woli, jeśli jesteś dłużnikiem, wobec którego toczy się postępowanie (na twój wniosek np. o upadłość konsumencką lub gospodarczą lub też na wniosek podmiotów, wobec których posiadasz nieuregulowane zobowiązania). Działający w Gdańsku komornik sądowy odpowiedzieć może na wszystkie twoje pytania związane m.in. z ustaleniem masy upadłościowej, egzekwowaniem długów, rozłożeniem na raty kolejnych zobowiązań, procesu licytacji i wielu innych elementów postępowań egzekucyjnych w efekcie orzeczeń sądowych, które mają prawo cię stresować.

Są jednak i tacy, którzy na egzekucji sądowej chcą zyskać, bo są na przykład zainteresowanie toczącymi się postępowaniami i licytacjami komorniczymi. Jeśli tego typu strona działalności komorniczej cię interesuje, chcesz zadać konkretne pytania o licytacje i związane z nimi szczegóły, to komornik jest najlepszym adresem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij