Rozwód z prawnikiem czy bez?

Proces rozwodowy to trudny czas nie tylko ze względu na emocjonalny charakter takiego wydarzenia, ale również związaną z tym prawną procedurę. Zdarzają się osoby, które decydują się na samodzielne występowanie w sądzie, jednak duża część rozwodzących się małżonków korzysta wtedy z pomocy adwokata. Która opcja jest bardziej opłacalna?

Decyzja o rozwodzie to zwykle bolesny moment, który niesie za sobą szereg konsekwencji dla obojga małżonków. Jednym z pytań, które zadają sobie wtedy obie strony, jest to, czy w trakcie rozwodu warto korzystać z pomocy adwokata. Proces rozwodowy nie jest bowiem prosty, w szczególności jeśli rozwodzące się małżeństwo nie jest w stanie dojść do porozumienia w kwestii majątku, alimentów czy opieki nad dziećmi. Już samo napisanie wniosku rozwodowego jest trudnym etapem wymagającym wiedzy nt. poprawnego sporządzania tego typu dokumentów. Porada doświadczonego prawnika takiego jak https://adwokat-trochimiuk.pl/ może być zatem niezwykle przydatna.

Oczywiście korzystanie ze wsparcia adwokata podczas rozwodu nie jest obowiązkiem, jednak znaczna większość małżonków decyduje się na skorzystanie z profesjonalnych usług. Czy potrzebujesz pomocy prawnika podczas sprawy rozwodowej?

Dostęp do profesjonalnej wiedzy 

Należy otwarcie stwierdzić – procedura rozwodowa nie jest prosta. Przygotowywanie niezbędnych pism procesowych, wniosków, załączników czy zażaleń wiąże się z koniecznością zachowania właściwej formy. Oprócz tego musimy pamiętać o terminach wnoszenia takich dokumentów. Często istotnym elementem rozwodu są zeznania świadków – ich powołanie należy do obowiązków rozwodzących się małżonków. Decydując się na usługi prawnika, nie musimy tak naprawdę martwić się formalnościami. Pilnowanie wszystkich wspomnianych kwestii będzie należeć do jego obowiązków. 

Większy spokój, mniejszy stres

Przechodząc przez rozwód, kierujemy się różnymi emocjami. Często towarzyszy nam smutek, żal i złość. Okazywanie przed sądem negatywnych uczuć może niekorzystnie wpłynąć na wynik rozprawy. Wsparcie, jakie możemy uzyskać wtedy od prawnika, przyczyni się na naszą korzyść. Doświadczony specjalista z dziedziny prawa rodzinnego wskaże nam, w jaki sposób powinniśmy zachowywać się w sądzie. Oprócz tego odciąży nas w trakcie rozprawy, redukując tym samym wywołany rozwodem stres. Rozwody to bardzo często prawdziwe batalie, podczas których małżonkowie wytaczają ciężkie działa w postaci bolesnych słów. Adwokat pomaga wtedy trzymać nerwy na wodzy i zachować spokój podczas wszelkich wypowiedzi kierowanych w stronę sądu. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij