Prawnik rozwodowy - czym musi się wyróżniać?

Prawnik rozwodowy – czym musi się wyróżniać?

Sprawy rozwodowe nie należą do obiektów zainteresowania wielu prawników. Wszystko w tej materii zależy od profilu prowadzonej działalności. Rzeczą jasną powinno być, że duże kancelarie najczęściej odrzucają sprawy rozwodowe, ponieważ bardziej opłacalne są dla nich sprawy biznesowe. Rozwody to domena mniejszych kancelarii zajmujących się przede wszystkim szeroko pojętym prawem cywilnym, ale też samym prawem rodzinnym. Mniejsza skala działalności nie oznacza gorszej jakości usług. W prawie rozwodowym adwokat musi bowiem odznaczać się konkretnymi cechami, a skala i wielkość prowadzonej przez niego kancelarii nie ma tutaj żadnego znaczenia.

Sprawy rozwodowe- jedne z najcięższych 

Nic dziwnego, że tak często ludzi wpisują w wyszukiwarkę internetową frazę „skuteczny adwokat rozwody Kraków”. Wiele słyszy się bowiem o dobrych prawnikach, którzy zupełnie nie radzą sobie jeżeli chodzi o sprawy rozwodowe. Wszystko z tego powodu, że w sprawach rozwodowych nie wystarczy znajomość przepisów i faktów. Sprawy te są bardziej skomplikowane, a swoim zakresem mogą obejmować duży okres czasu i ogromną liczbę faktów przemawiających na korzyść racji raz to jednej, raz to drugiej strony. 

Prawnik rozwodowy musi zacząć od dobrego podejścia do klienta. Musi wzbudzać zaufanie, by klient mógł powierzyć mu swoje najgłębsze sekrety mogące pomóc w pozytywnym rozwiązaniu sprawy. Nie chodzi tylko o pewność poufności wynikająca z obowiązku dotrzymania tajemnicy adwokackiej. Znacznie ważniejsza jest tutaj prosta, ludzka szczerość, która zupełnie inaczej kształtuje relacje. 

Prawnik rozwodowy powinien także charakteryzować się roztropnością. Musi wiedzieć kiedy wykorzystać jakie dowody. Przy dobrze rozegranym ciągu argumentów można stworzyć bardzo dobre wrażenie na sali sadowej. 

Dobry prawnik to drogi prawnik?

W przypadku adwokatów, trzeba pamiętać, że dobry prawnik rozwodowy zazwyczaj kosztuje. Jednak nie można wpadać ze skrajności w skrajność i twierdzić, ze tylko drogi adwokat może być dobrym. W tym zakresie należy bezwzględnie polegać w pierwszej kolejności na renomie. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij