Rozwód i intercyza

Trzeba przyznać, że małżeństwo nie zawsze jest w stanie potoczyć się w taką stronę, jak sobie to wymarzyliśmy.

Niestety życie potrafi pisać bardzo smutne scenariusze i z czasem uczucia wygasają, przez co dochodzi do trwałego rozpadu małżeństwa, co jest przykre, ale konieczne, jeśli naprawdę chcemy rozpocząć nowe życie z kimś innym u boku. W praktyce sam rozwód czy też decyzja o zakończeniu małżeństwa nie jest szczególnie najtrudniejsza, ale w momencie, gdy do tego wszystkiego dochodzi podział majątku, czyli typowe sprawy majątkowe, sprawa staje się naprawdę poważna, pod wieloma względami. Należy pamiętać, że nie chodzi tylko o wspólne mieszkanie, kredyt hipoteczny, samochód, ale całość wiąże się z długami, które automatycznie dzielone są na obu małżonków. Jeśli nie chcemy mieć problemów z czyimiś długami, to najprościej jest przed zawarciem jakiegokolwiek zobowiązania małżeńskiego podpisać intercyzę.

Uniwersalny papier

Taki dokument jest w stanie ułatwić bardzo wiele rzeczy, zaczynając między innymi od umowy, która oddziela wszystkie stosunki finansowe między małżonkami, niezależnie od tego, czy są to przyszli lub obecni małżonkowie. Intercyzę, możemy bez żadnego problemu podpisać nawet kilkanaście miesięcy po ślubie, jednak nie można jej już w żaden sposób wycofać. Jest to w pełni dokument wiążący, który obowiązuje nas do końca życia lub do końca pożycia małżeńskiego.

Wszystkie długi przed samą intercyzą są obowiązujące, zwłaszcza jeśli dotyczy to obu stron. Tutaj zobowiązania przed samym dokumentem, zawsze będą wiążące, dlatego od tego nie wymigamy się poprzez podpisanie rozdzielności majątkowej.

Miłość nie opiera się na pieniądzach

Jeśli małżonek kocha swoją żonę, to intercyza tak naprawdę nie jest żadną przeszkodą w realizacji wspólnego pożycia. W każdej innej sytuacji, gdzie chodzi jedynie o pieniądze, pozwala to zabezpieczyć interesy żony i męża, ponieważ po rozwodzie strona nie uzyska pieniędzy, od małżonka nie będzie nawet podziału majątku. W wielu przypadkach w tego typu sposób zabezpieczają się panie, ponieważ pojawia się bardzo dużo oszustów matrymonialnych uwodzących kobiety i liczących na szybkie pieniądze, które będą wynikać z późniejszego podziału. Dzisiaj uczucia a sprawy typowo majątkowe, powinny być wyraźnie oddzielone grubą kreską i co do tego nikt nie ma wątpliwości.

W ten sposób podział majątku staje się jasny i klarowny, a każda ze stron zabiera wszystko, co należało do niej, nie sięgając jednocześnie do kieszeni byłego partnera. Warto zauważyć, że jest to naprawdę skuteczne podejście i należy dzisiaj w pełni promować takie możliwości, zwłaszcza że miłość bywa bardzo ulotna. Jeśli nie zabezpieczymy się, to druga osoba zabierze nam przynajmniej połowę tego, co mamy, co z pewnością nie dla wszystkich jest optymistyczną opcją.

Swoboda planowania

Co by nie powiedzieć o samej intercyzie to jest ona bardzo konkretnym rozwiązaniem, które pozwala na pełną swobodę, dotyczącą planowania własnych wydatków, pod wieloma względami jest to bardzo nowoczesne, ale jednocześnie sprawdzone podejście, zwłaszcza jeśli nie mamy pełnego zaufania do naszej żony lub męża. Świat po prostu się zmienia i my musimy umieć się w odpowiedni sposób przygotować, na takie zmiany.

Intercyza to niekiedy sposób na pewien rodzaj asekuracji, co pozwala na tymczasowe ograniczenie wspólnoty majątkowej. W niektórych przypadkach rzeczywiście tego typu sposób, po prostu się sprawdza. Warto mieć na wszystko swój własny punkt widzenia, wtedy o wiele lepiej jesteśmy w stanie wykorzystać przepisy prawne, jakie posiadamy w swoich rękach.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij