adwokat

Pomoc prawna

Nikt nie jest w stanie przewidzieć, co się wydarzy w życiu. Niekiedy zdarza się, że przypadki losowe lub popełniane błędy przynoszą przykre konsekwencje, co wiąże się z postępowaniem sądowym. Według kodeksu karnego, każdy ma prawo do obrony, wobec czego w takich przypadkach niezbędny może okazać się adwokat.

Jak wybrać dobrego obrońcę? 

Przy wybieraniu adwokata, który ma reprezentować naszą osobę, warto zwrócić uwagę na specjalność, którą się zajmuje. Jeżeli postępowanie dotyczy sprawy karnej, oczywistym jest, że jedną z gałęzi prawa, którą się specjalizuje jest prawo karne. Warto również zwrócić uwagę na doświadczenie specjalisty i ilość wygranych przez niego spraw.  Ponadto, nieodzownym elementem charakteryzującym dobrego adwokata jest jego zaangażowanie i kontakt z klientem. W dużej mierze to od sposobu obrony i zaangażowania, zależy przyszłość klienta, wobec czego adwokat powinien mieć z nim stały kontakt i reagować we właściwych sytuacjach.

 

Jak ważne jest honorarium specjalisty 

Wysokość honorarium to sprawa drugorzędna. Oczywistym jest, że renomowany adwokat, który cechuje się dużą efektywnością i skutecznością, najczęściej prowadzący olbrzymią kancelarię, pobiera wyższe honorarium. Jego wysokość jest zależna także od stopnia trudności i złożoności postępowania. W sprawach dotyczących dużych przestępstw, o złożonej specyfice, z dużą ilością rozpraw, również honorarium może być dość wysokie, lecz adekwatne do nakładu pracy.

Warto zwrócić uwagę, że z reguły wysokość honorarium podana jest za jedną instancję. Osobno liczona jest cena za wniesienie apelacji lub kasacji do Sądu Najwyższego. Jednakże decydując się na wynajęcie adwokata, zwłaszcza w sprawie karnej, wysokość honorarium powinna znajdować się na dalszym planie. Najważniejsza przecież jest jego skuteczność.

Pomoc eksperta

Reasumując, niekiedy w sprawach karnych obrońca jest niezbędny. Prawo karne to dziedzina, która jest na tyle skomplikowana i zawiła, że warto zasięgnąć opinii i pomocy specjalisty w tym zakresie. Decyzja taka rzutuje przecież na przyszłość, wobec czego wybór adwokata powinien być dobrze przemyślany. Należy wziąć pod uwagę wiele aspektów, ponieważ dobry prawnik może wybronić z nawet najtrudniejszej i najbardziej skomplikowanej sprawy. Specjalistę można z powodzeniem znaleźć w internecie. Będzie to np. https://adwokat-koprowski.pl/ z wieloletnim doświadczeniem w zakresie prawa karnego.

 

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij