Na prawnika trzeba uważać

Prawnik to przede wszystkim specjalista, który faktycznie zna się na wielu różnych płaszczyznach.

Może on z powodzeniem reprezentować klienta w sprawach rodzinnych, karnych, skarbowych, pod warunkiem, że posiada odpowiednią specjalizację. Bez takiej fachowej pomocy, bylibyśmy w bardzo dużym kłopocie, ponieważ sami nie rozwiązalibyśmy ważnych kwestii prawnych, a co za tym idzie, przełożyłoby się to w znaczący sposób na sprawy, w jakich uczestniczymy. Rozwiązanie nie zawsze jest proste i czasem fachowa wiedza w odpowiednim temacie, może okazać się kluczowa dla końcowego zwycięstwa.

Niestety adwokat to też druga strona medalu, ponieważ za taką w pełni profesjonalną pomoc trzeba sporo zapłacić, a nie każdego stać na taki wydatek. Jeśli sprawa nie wymaga jego obecności, to jest to duża oszczędność, ale w sytuacjach poważnych, wymagana jest dodatkowa wiedza i wtedy nie należy oszczędzać na osobie, która będzie w stanie realnie nas reprezentować.

Prawnik musi mieć wiedzę

W niektórych sytuacjach, bez pomocy prawnika możemy przegrać sprawę i właśnie dlatego skupiamy się na tym, jak zapłacimy prawnikowi, ale niekoniecznie na jego umiejętnościach. W tym wypadku prawnicy mocno się od siebie różnią, drogi adwokat nie oznacza skuteczności, ponieważ może mieć on na koncie zaledwie kilka i to w dodatku błahych spraw.

Wtedy nasza sprawa, mogłaby przerosnąć możliwości takiego prawnika i pomimo opłaty nie byłby on w stanie wygrać naszej sprawy. Jednym słowem zapłacilibyśmy za przegraną sprawę, co faktycznie nie wygląda zbyt różowo w naszej sytuacji. Niekiedy zdarza się, że prawnik ma świadomość, że nie jest w stanie wygrać danej sprawy, to wtedy zazwyczaj szuka on ugody. Mało profesjonalni prawnicy poddają się i potrafią to przyznać podczas procesu, a wtedy cała nasza linia obrony leży i jesteśmy ustawieni na z góry straconą pozycję, ten proces na pewno będzie przegrany, a jeśli jesteśmy oskarżonymi, to nie jest nam do śmiechu.

Tylko profesjonalista nam pomoże

Dlatego dobrego radcę prawnego, powinniśmy szukać w renomowanych kancelariach. Tam spotykamy się tylko i wyłącznie z prawdziwymi profesjonalistami, znającymi się na swoim fachu.

Wtedy możemy być pewni, że obrońca zrobi wszystko, aby nas wybronić, to leży głównie w naszym interesie, dlatego powinniśmy dokonać właściwego wyboru. Zły wybór adwokata może przynieść nam naprawdę wiele poważnych problemów i musimy być tego, jak najbardziej świadomi. W błahych sprawach adwokat wydaje się zbędny, nawet jeśli przegramy, to kara jest na tyle niska, że nie musimy się zbytnio martwić, jesteśmy w stanie ją uregulować za pierwszym podejście.

Adwokat nie zawsze potrzebny

Gdybyśmy wynajęli do takiej sprawy adwokata, to oprócz kilkunastu złotych kary, musielibyśmy jeszcze zapłacić przynajmniej kilka tysięcy honorarium dla adwokata, nawet jeśliby nie wygrał sprawy, dlatego w tym wypadku gra nie jest warta świeczki. Istnieją więc przypadki, gdzie adwokat nie jest potrzebny, ale w poważniejszych sprawach nie wolno nam lekceważyć obrony, ponieważ takowa będzie nam zdecydowanie potrzebna.

Nie ulega wątpliwości, że wynajęcie dobrego rady prawnego, jest dzisiaj wymaganą rzeczą. Pamiętajmy, że w przypadku gdy jesteśmy oskarżeni o coś poważnego, to adwokat jest podstawą, inaczej jest bardzo mała szansa, że zostaniemy uniewinnieni. Potrzebujemy dowodów, a także dobrego mówcy i w takich wypadkach adwokat sprawdzi się najlepiej, byle był wykształcony i doświadczony w prowadzeniu trudnych spraw. Warto więc wszystko przeanalizować i wyciągnąć właściwe wnioski.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij