Jaką kancelarię finansową wybrać?

Jaką kancelarię finansową wybrać?

Polscy przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z księgowej obsługi outsourcingowej, dzięki której optymalizują koszty prowadzenia działalności i uzyskują szybkie ewidencjonowanie podatków wedle restrykcyjnych przepisów. Jednocześnie rośnie świadomość wśród małych i średnich firm w zakresie jakości usług księgowych, a także prawno-podatkowych. W wielu przypadkach współpraca przedsiębiorstw ze „zwykłymi” biurami rachunkowymi nie jest wystarczająca. Firmy kierują się ku długofalowej kooperacji z kancelariami finansowymi o szerokim portfolio dodatkowych usług, na których czele jest doradztwo podatkowe. Sprawdź szczegóły!

Czym są kancelarie finansowe?

Kancelarie finansowe wyspecjalizowane są w szeroko rozumianych usługach finansowych, w tym w obsłudze księgowej, obsłudze kadrowo-płacowej oraz doradztwie podatkowym. Szczególną uwagę warto zwrócić na ostatnie z wymienionych. Wedle przepisów obowiązujących w Polsce doradztwo w zakresie prawno-skarbowym oraz podatkowym mogą udzielać tylko wyspecjalizowani specjaliści. Mowa o uprawnionych doradcach podatkowych, których profesja zaliczana jest do zawodów zaufania publicznego.

Tacy eksperci swoje uprawnienia nabywają dzięki egzaminom Ministerstwa Finansów i zobowiązani są do ciągłego aktualizowania wiedzy, w tym poznawania wszystkich nowelizowanych ustaw Ordynacji Podatkowej. Dzięki temu mogą udzielać osobom fizycznym oraz prawnym porad i opinii z zakresu prawa podatkowego. Działając w kancelariach finansowych zapewniają zaś – wraz z księgowymi i prawnikami – stałą obsługę podatkową podmiotów gospodarczych, w znacznie rozleglejszym ujęciu niż w przypadku biur rachunkowych.

Poznaj cechy dobrej kancelarii finansowej

Przedsiębiorcy, którzy szukają kancelarii finansowej do stałej współpracy, powinni zwrócić uwagę na kilka cech, pozwalających zaliczyć ją do grona najlepszych. Ważne są:

  • Szeroka obsługa księgowa – kancelarie finansowe kierują swoje usługi zarówno do firm rozliczających się w ramach ryczałtu ewidencjonowanego, jak i ksiąg przychodów i rozchodów oraz ksiąg rachunkowych. Specjalizują się zatem w obsłudze księgowości uproszczonej i pełnej, a także przedsiębiorstw o różnorodnym profilu czy branży działalności.
  • Usługi doradcze istotnym punktem usług kancelarii finansowych jest doradztwo podatkowe, ubezpieczeniowe i kredytowe. Korzystanie z takiej obsługi to gwarancja dynamicznego rozwoju przedsiębiorstwa.
  • Bogate portfolio klientów – dobre kancelarie finansowe mogą pochwalić się współpracą z wieloma klientami z różnych sektorów gospodarczych. Przed podjęciem długofalowej kooperacji warto poznać referencje przedsiębiorców czy nawet ciekawe case study.
  • Nowoczesne rozwiązania księgowe – mowa o gwarantowaniu dostępu do intuicyjnych i silnie zautomatyzowanych systemów księgowych online, oferowaniu księgowości elektronicznej czy też o spersonalizowanych narzędziach IT dla konkretnych branż. Istotne jest także to, by kancelaria rozwijała swoje usługi finansowe i wyznaczała światowe standardy.
  • Elastyczne podejście dobra kancelaria finansowa z pewnością zadba o rozwój Twojej firmy i prawidłowe ewidencjonowanie podatków w zgodzie ze sposobem funkcjonowania organizacji. Dostosuje ona usługi do Ciebie, Twoich indywidualnych potrzeb oraz możliwości. Dzięki temu w pełni skupisz się na działalności głównej i podwyższaniu swojej rynkowej konkurencyjności.
  • Nastawienie na rozwój firmy klienta – dobra kancelaria finansowa to nie tylko szeroki zakres usług księgowo-podatkowych, a także kredytowych i ubezpieczeniowych. Ważna jest też struktura organizacji oraz jej strategia prowadzenia kooperacji z klientem. Najlepsze kancelarie finansowe są w stanie zagwarantować klientowi rozwiązania sprzyjające dynamicznemu rozwojowi.
  • Multidyscyplinarny zespół fachowców – kancelarie finansowe zatrudniają ściśle wyspecjalizowanych specjalistów zajmujących się różnymi obszarami finansów firm klientów. Dzięki temu cały zespół jest w stanie zaproponować spójne usługi dotyczące księgowości, doradztwa podatkowego, cyberbezpieczeństwa czy też ubezpieczeń i kredytów.

W jaki sposób kancelaria finansowa pomoże w rozwoju Twojej firmy?

Kancelarie finansowe nie tylko zapewniają firmom obsługę księgową i kadrowo-płacową. Pomagają one również w dynamicznym rozwoju przedsiębiorstw, w tym w kształtowaniu ich konkurencyjnej strategii portfelowej. Dzięki optymalizacjom podatkowym firmy mogą szukać oszczędności w obszarach ściśle niezwiązanych z działalność główną, a wsparcie doradców kredytowych i ubezpieczeniowych pozwala na kompleksowe zabezpieczenie prowadzonego biznesu. Najlepsze kancelarie finansowe całościowo dbają o swoich klientów, ich kontrahentów, konsumentów oraz pracowników.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij