Jak ustalić prawo do kontaktu z dzieckiem po rozwodzie?

Jak ustalić prawo do kontaktu z dzieckiem po rozwodzie?

W ciągu ostatnich dziesięciu lat zauważono, że w Polsce dochodzi do coraz większej liczby rozwodów. Rozwodzą się pary zarówno z bardzo krótkim stażem małżeńskim, jak i te z wieloletnim. Bardzo często się też zdarza, że podczas trwania małżeństwa pojawiły się na świecie dzieci.

Dzieci, które kochają zarówno mamę, jak i tatę i chciałyby spędzać czas z każdym z rodziców. Jak zatem odpowiednio ustalić prawa do kontaktu z dzieckiem po rozwodzie? Czy istnieje jakiś jeden sposób, by rozwiązać ten problem?

Rozpoczęcie procedury

Powinniśmy pamiętać, że rozwód powinien być ostatecznym rozwiązaniem. Wcześniej, jeśli oczywiście są takie możliwości, należy starać się o naprawę związku, ponieważ być może są to tylko przejściowe problemy. Jeśli jednak jesteśmy zdecydowani, to powinniśmy zgłosić się do adwokata.

Rozwód w Warszawie (czy też innym mieście) nie jest trudno uzyskać, ale tak naprawdę każda sytuacja małżeńska jest inna i niektóre sprawy rozwodowe mogą zakończyć się bardzo szybko – najczęściej partnerzy podpisali wcześniej intercyzę i zrobili podział majątku małżeńskiego, a sędzia praktycznie tylko ogłasza wyrok. Są jednak sprawy rozwodowe, które potrafią się długo ciągnąć – wszystko po prostu zależy od podejścia rozwodzących się osób.

Adwokat rozwodowy – w Warszawie coraz więcej małżeństw się rozpada

Jak wcześniej wspomniano – dochodzi do coraz większej liczby rozwodów, również w Warszawie. Z tego względu bardzo dobry adwokat, który zajmuje się sprawami rozwodowymi jest na wagę złota. Taki adwokat pomoże nam nie tylko podzielić majątek, który powstał w trakcie małżeństwa, ale zrobi to w taki sposób, że byli partnerzy nie będą sobie „skakać do gardeł”, a każda ze stron będzie zadowolona z uzyskanego kompromisu. Poza tym pamiętajmy, że przy rozwodzie nie chodzi tylko o majątek.

Chodzi przede wszystkim o dzieci, jeśli pojawiły się na świecie w trakcie trwania małżeństwa. Dobry adwokat rozwodowy pomoże również i rozwiązaniu tego problemu, biorąc pod uwagę uczucia i emocje dziecka. Czy trudno znaleźć takiego dobrego adwokata w Warszawie? Nie! A dlaczego warto szukać takich adwokatów w Warszawie właśnie?

Zauważono bowiem, że częściej rozwodzą się ludzie mieszkający w dużych aglomeracjach miejskich. Warszawa jest największym miastem w Polsce, więc spraw rozwodowych również odbywa się tutaj więcej, przez co jest więcej adwokatów, którzy zajmują się tą tematyką i warto skorzystać z ich doświadczenia.

Jak ustalić prawo do kontaktu z dzieckiem?

Przede wszystkim partnerzy powinni podchodzić do tego problemu na spokojnie i bez żadnych nerwów. Kancelaria prawnicza powinna starać się tłumić negatywne emocje wśród byłych partnerów – w końcu chodzi przede wszystkim o dobro dziecka czy dzieci.

Przy ustalaniu prawa do kontaktu z dzieckiem należy najpierw zdecydować z kim dziecko ma mieszkać na stałe – z matką czy ojcem. W Polsce najczęściej dzieci zostają pod stałą opieką matki, a ojciec płaci alimenty. Trzeba jednak pamiętać, że zdarzają się przypadki, iż dziecko zostaje pod opieką ojca.

Takich przypadków jest w Polsce bardzo mało, dlatego też opisując dalszą procedurę zostanie wzięta pod uwagę sytuacja, kiedy dziecko zostaje pod stałą opieką matki. Jeśli matka na co dzień zajmuje się dzieckiem, to najczęściej ojciec widuje swoje dziecko w weekendy. Może jednak się zdarzyć, że wizyty odbywają się również w tygodniu – wszystko zależy od ustaleń, które pomoże osiągnąć adwokat rozwodowy.

Co należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu kontaktu z dzieckiem po rozwodzie?

Ustalając prawo do kontaktu z dzieckiem po rozwodzie należy określić kilka podstawowych rzeczy. Należy do nich przede wszystkim długość trwania wizyt ojca z dzieckiem – mogą to być całe weekendy czy poszczególne godziny w środku tygodnia. Następnie należy ustalić częstotliwość takich spotkań – na przykład można określić, że ojciec będzie widział się z dzieckiem w każdą środę i będzie zabierał dziecko do swojego domu w co drugi weekend – od piątku do niedzieli.

Jak życie pokazuje pojawiają się inne okoliczności spotkań i tutaj też warto to ustalić z adwokatem. Takie sytuacje mogą dotyczyć urodzin dziecka, urodzin rodzica czy innych rodzinnych imprez. Należy także określić miejsce spotkań ojca z dzieckiem oraz obecność osób trzecich (na przykład dziadków dziecka).

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij