Jak prawo wpływa na nasze życie?

Czy prawo mocno oddziałuje na nasze życie?. Wiele osób zastanawia się pewnie niejednokrotnie czy decyzje polityków jakoś bardzo oddziałują na nasze życie. Część osób zapewne myśli, że ich to wcale nie dotyczy. Niestety jest to błąd. Dopóki nie spotka nas sprawa przy której będziemy musieli udać się do sądu, to może rzeczywiście się nam wydawać, że to wszystko nas nie dotyczy.

Jednakże nie jest to do końca zgodne z prawdą, gdyż decyzje władzy bardzo mocno oddziałują na nasze życie. I w zasadzie na każdy jego aspekt. Nikt nie powiedział, że każda decyzja polityków jest mądra, a już na pewno nie, że dla każdego jest korzystna. Tak już jest, że podczas gdy władze dla jednych chcą lepiej (na przykład wprowadzając program 500+), to dla innych zrobią niestety gorzej.

Decyzje polityków

Otóż okazuje się, że większość decyzji podyktowanych przez polityków zmienia nasze życie i to w bardzo mocny sposób.To oznacza, że aby mieć realny wpływ na to co się dzieje należy po prostu być na bieżąco i nie rezygnować z szukania informacji.

Wpływ prawa na zdrowie dzieci

Otóż okazuje się, że w Stanach Zjednoczonych zbadano wpływ regulacji prawnych na zdrowie dzieci. Pierwsze poważne badania wpływu różnych regulacji prawnych na elementarne zachowania zdrowotne pośród dzieci, które WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) przeprowadziła w Armenii już ponad 10 lat temu wykazały, że około połowa chłopców stosuje przemoc, natomiast blisko połowa dziewczynek posiada zły kontakt i relacje ze swoim ojcem, a 50 % tych wszystkich dzieci posiada małą i ograniczoną wiedzę na temat zdrowia seksualnego. Jak wiadomo Armenia jest krajem mało rozwiniętym, jednak wyniki badań i tak bardzo zaszokowały. Dzieci tam miały naprawdę bardzo ograniczoną wiedzę na temat HIV, która przecież zebrała swoje żniwa już w latach 70 tych. W odpowiedzi na wyniki badań, Ministerstwo zadecydowało opracować nowy program nauczania dla szkół, w oparciu o zdrowy styl życia i poprawne zachowania zdrowotne.Nowy program obowiązuje w armeńskich szkołach już od 2008 roku. Dzięki temu na pewno poszerzy się świadomość dotycząca życia seksualnego, co wpłynie korzystnie na rozwój gospodarczy. Jeśli bowiem, dzieci od małego będą uczone jak zabezpieczać się przed niechcianymi chorobami oraz niepowołaną ciążą, tym lepiej dla nich klaruje się przyszłość.

Prawo i porządek

Regulacje prawne są na pewno niezwykle istotne dla całego społeczeństwa. Bez nich każdy mógłby robić to co mu się żywnie podoba, jednak nie zapominajmy o tym, że czasami niektóre regulacje są nieodpowiednie bądź zbyt mało restrykcyjne. W takiej sytuacji należy po prostu jak najbardziej wpływać na władzę i konieczne zmiany. Czasami myślimy, że jednostka i tak nie jest w stanie niczego zmienić. Ale to nieprawda. Jeżeli całe społeczeństwo się zmobilizuje, to naprawdę można wiele osiągnąć. Trzeba tylko chcieć i w odpowiednim momencie udać się na wybory. Prawo bardzo mocno oddziałuje na nasze życie.Nie jest prawdą, że decyzje polityków nie wpływają na nasze decyzje. Różnego rodzaju ograniczenia nakładane przez władze mają bardzo dużą siłę oddziaływania i rażenia. Dlatego zwawsze warto iść na wybory i głosować. Jeśli zostaniemy w domu, możemy w przyszłości tego bardzo żałować. Jeśli wybrana władza nie będzie podejmowała decyzji po naszej myśli, może się okazać, że my nie uczestnicząc w wyborach się do tego przyczyniliśmy.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij