Ile kosztuje kancelaria prawna i w czym może Ci pomóc?

Ile kosztuje kancelaria prawna i w czym może Ci pomóc?

W ostatnich latach tempo zmian prawnych dla firm w Polsce znacznie się zwiększyło. Wiele zmian prawnych jest związanych z implementacją dyrektyw unijnych i dostosowywaniem polskiego prawa do wymogów UE. W związku z tym, firmy musiałyby zatrudnić sztab ludzi, aby śledzić wszystkie zmiany, które dotyczą profilu działalności.

Co robi kancelaria prawna?

Niejednokrotnie koszt zatrudnienia prawnika wewnątrz firmy, który specjalizuje się w wąskiej specjalizacji jest droższy, od współpracy z kancelarią prawną, która proponuje doradztwo wielu prawników, specjalizujących się m.in. w:

  • zamówieniach i przetargach publicznych;
  • prawie budowlanym i procesie inwestycyjnym;
  • prawie energetycznym, zagadnieniach regulacyjnych, ochronie konkurencji;
  • prawie spółek – transakcji, przekształceń, badań;
  • prawie pracy;
  • sporach sądowych;
  • funduszach europejskich, pomocy publicznej;
  • doradztwie podatkowym;
  • własności intelektualnej, prawie IT, ROD

Tak szeroki zakres specjalizacji, jest w stanie pomóc każdej firmie osiągnąć określone cele.

Korzystanie z usług kancelarii prawnej jest bardzo korzystne dla firm, ponieważ zapewnia im profesjonalne doradztwo prawne, oszczędność czasu i pieniędzy, bezpieczeństwo prawne, indywidualne podejście i elastyczne usługi, a także wsparcie w rozwoju firmy.

Profesjonalne doradztwo prawne to jeden z filarów, aby bezpiecznie rozwijać nie tylko duże przedsiębiorstwa np. z branży energetycznej, ale również mniejsze spółki, czy jednoosobowe działalności gospodarcze.

Ile kosztuje usługa prawna w Polsce?

Cena zatrudnienia prawnika w Polsce może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak rodzaj sprawy, doświadczenie prawnika, lokalizacja kancelarii itp. W niektórych przypadkach prawnicy mogą żądać stawki godzinowej, która może wynosić od 200 do 1000 zł za godzinę, podczas gdy w innych przypadkach stosuje się stałą stawkę za usługę.

W celu ustalenia konkretnych kosztów zatrudniania pomocy prawnej, należy skontaktować się z wybranymi kancelariami prawnymi.

Kancelaria prawna może również pomóc pozyskiwać środki

Pozyskiwanie dofinansowania europejskiego za pomocą kancelarii prawnej może być korzystne, ponieważ prawnicy posiadają szeroką wiedzę na temat przepisów i regulacji dotyczących dofinansowania z funduszy europejskich oraz doświadczenie w prowadzeniu takich spraw. Mogą pomóc w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie oraz doradzać w kwestiach prawnych związanych z realizacją projektu.

Ponadto, prawnicy mogą również pomóc w negocjacjach z władzami i instytucjami odpowiedzialnymi za udzielanie dofinansowania oraz w przypadku ewentualnych sporów i roszczeń.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij