Czym może zająć się adwokat? Najważniejsze obszary działania

Zanim nie staniemy przed koniecznością takiej wizyty, nie mamy świadomości, jak bardzo może nam pomóc adwokat. Rybnik na szczęście stwarza w tej kwestii szereg możliwości. Takie wsparcie może mieć bardzo różny zakres i obejmować wiele usług, w zależności od konkretnej sytuacji. Nieco inna jest również specyfika usług świadczonych podmiotom gospodarczym, inna zaś – osobom fizycznym. Przyjrzyjmy się bliżej, jak działa kancelaria adwokacka w poszczególnych obszarach.

Jeśli interesuje cię adwokat Rybnik daje szereg możliwości wyboru. Często kancelaria adwokacka specjalizuje się w konkretnych sprawach, istnieją jednak miejsca, w których znajdziesz kompleksową pomoc prawną.

Kancelaria adwokacka a prawo cywilne

Jeśli twoim miejscem zamieszkania jest Rybnik, kancelaria adwokacka udzielająca wsparcia z zakresu prawa cywilnego jest dostępna w twojej miejscowości. Podobnie jest zresztą, gdy interesuje cię adwokat Wodzisław Śląski. Na jaką pomoc w tej kwestii możesz liczyć?

Adwokat rybnik

Prawo cywilne to bardzo obszerna dziedzina, do której zalicza się między innymi prawo rzeczowe, prawo spadkowe oraz prawo rodzinne. Z takimi tematami najczęściej zgłaszają się ludzie po pomoc prawną. Z porad prawnych warto skorzystać w przypadku wynajmu nieruchomości. Ważne, by umowa regulująca najważniejsze kwestie w tym temacie była sporządzona skrupulatnie, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów. W przeciwnym razie może okazać się nieważna, a – w razie sporu sądowego – trudna do wybronienia.

Prawo cywilne obejmuje swoim zasięgiem także umowy ubezpieczenia, w tym dochodzenie roszczeń z tytułu wypłaty odszkodowania. Również i w tym zakresie udzielania porad prawnych pomoc prawnika okaże się nieoceniona. Adwokat pomoże przy podziale majątku czy masy spadkowej, nierzadko wspierając w rozwiązaniu rodzinnych nieporozumień.

Kancelaria adwokacka Rybnik

Istnieje jeszcze jeden specjalista, do którego chce dotrzeć wiele osób odwiedzających miejsce, jakim jest kancelaria adwokacka: adwokat rodzinny. Zajmuje się on takimi sprawami, jak orzeczenie rozwodu i podziału majątku wspólnego, ustalenie alimentów, ustalenie kontaktów z dzieckiem, ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej, ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa. Te wszystkie tematy wzbudzają nierzadko wiele emocji, dlatego pomoc fachowca w trudnej dziedzinie, jaką jest prawo rodzinne, może okazać się nieoceniona.

ustalenie kontaktów z dzieckiem

Jeśli interesuje cię specjalizujący się w takich tematach prawnik Rybnik pozwoli ci dotrzeć do odpowiedniego specjalisty.

Doświadczony adwokat i sprawy karne

Kolejnym aspektem, w którym przyda się wsparcie adwokata, są sprawy z zakresu prawa karnego. Prawnik, w zależności od tego, którą ze stron reprezentuje, może odgrywać jedną z czterech ról:

  • obrońcy podejrzanego w postępowaniu przygotowawczym,
  • obrońcy oskarżonego w procesie sądowym,
  • pełnomocnika pokrzywdzonego w postępowaniu przygotowawczym,
  • pełnomocnika oskarżyciela w postępowaniu sądowym.

Kancelaria adwokacka w Rybniku

Adwokat może także udzielać porad w dziedzinie prawo karne osobie, której nie postawiono jeszcze zarzutów, ale przypuszcza ona, że niebawem do tego dojdzie.

Prawo pracy w kancelarii adwokackiej

Oprócz prawa cywilnego, w tym prawa rodzinnego, i prawa karnego kancelarie oferują również pomoc z zakresu prawa pracy. Przyda się ona w wielu sytuacjach: począwszy od niezgodnego z prawem zwolnienia po przypadki mobbingu w zakładzie pracy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij