Brak kontaktu z byłym małżonkiem

Co zrobić gdy nie mamy kontaktu?. Czasami zdarza się tak, że po prostu nasz były partner po rozwodzie się ulatnia. Zwykle stoją za tym pieniądze. Czyli jeśli ktoś musi z nami zgodnie z postanowieniem sądu rozliczyć się na przykład ze względu na podział majątku albo ma zasądzone alimenty, które musi nam płacić, to może się okazać, że nagle tej osoby nigdzie nie ma.

Oczywiście nikt nie chce znaleźć się w takiej sytuacji, dlatego najlepiej jest jej unikać. Jeśli jednak okaże się to niemożliwe, ze względu na to, że dana osoba, po prostu zniknęła, to należy ponownie udać się do sądu.

Dlaczego nie mam kontaktu?

Jeśli dana osoba będzie widniała jako dłużnik w Krajowym Rejestrze, to być może uda się ją odszukać. Co prawda nie zawsze jest to możliwe, niektórzy dłużnicy są naprawdę sprytni, jednak zwykle może się udać, a my i tak nic nie tracimy.Warto więc próbować i korzystać z praw, które nam przysługują. Nie ma sensu się poddawać. Bo możemy stracić wiele nerwów i pieniędzy także.

Toksyczne relacje

Wiele osób chce się po prostu odciąć od byłego partnera. I nie ma się czemu dziwić, okazuje się bowiem, że relacje z byłym partnerem mogą być dla nas toksyczne. Wiele osób jednak utrzymuje kontakt z byłym partnerem w razie niepowodzenia w nowym związku. Niestety tacy ludzie traktują swoich byłych partnerów przeważnie bardzo przedmiotowo. Czyli jeśli mi się nie ułoży, to wtedy wracam. Częste szukanie pocieszenia u „ex”, wypłakiwanie mu się na ramieniu i nagabywanie na nowego partnera na pewno nie pomoże naprawić aktualnego związku. A wręcz przeciwnie, może tylko wszystko popsuć. Czasami lepiej jest się po prostu odciąć, choć czasami wydaje nam się to trudne, zwłaszcza na początku zerwania, czyli zaraz po podjęciu decyzji o rozstaniu. Jesteśmy po prostu przyzwyczajeni do partneta.Gorzej jednak gdy mamy wspólne dzieci, wtedy nie możemy kompletnie zerwać kontaktu. Jest to po prostu niemożliwe. Dlatego, czasami warto zastanowić się nad tym czy dzieci nie są dla nas ważniejsze, nawet gdy jesteśmy bardzo źli na byłego partnera i targają nami emocje.

Brak kontaktu z byłym małżonkiem

Jeżeli nie ma absolutnie żadnego kontaktu z byłym partnerem, to można ewidentnie pokusić się o stwierdzenie, że on po prostu tego kontaktu unika. Jeśli ma zasądzone alimenty, to tym bardziej istnieje ryzyko, że się po prostu ulotni. Z tego względu najlepiej jest skierować sprawę po prostu na policję. Obowiązek alimentacyjny jaki został na tę osobę nałożony nie podlega dyskusji. Dlatego każdy komu sąd przyznał prawo do otrzymania alimentów, może się oczywiście o nie ubiegać. Nie ma powodu myśleć, że jest inaczej. Czasami może się jednak okazać, że brak kontaktu z byłym partnerem jest dla nas korzystny pod względem finansowym. Otóż, jeżeli eks partner zrezygnował z kontaktów z dzieckiem lub je zaniedbuje, oczywiście nie wynagrodzi to dziecku uczucia, ale być może przynajmniej sfinansuje niektóre marzenia.Jeśli taka sytuacja bowiem wystąpi, to można się oczywiście ubiegać o podwyższenie alimentów drogą sądową. Dlatego, pomimo faktu, że jest to z pewnością sytuacja nieprzyjemna, to i tak można przynajmniej z tego powodu otrzymać większe pieniądze. Nie wynagrodzi nam to prawdziwej więzi, ale przynajmniej pomoże w utrzymaniu.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij