Pożyczka w domu klienta - co trzeba o niej wiedzieć

Pożyczka w domu klienta – co trzeba o niej wiedzieć

Czy wiedzieliście, że można zaciągnąć pożyczkę nie wychodząc z domu i nie posiadając konta w banku? Jest to rozwiązanie oferowane przez wybrane firmy pożyczkowe, które muszą posiadać odpowiednie zasoby, takie jak pracownicy terenowi, aby udzielenie pożyczki w domu klienta było wykonalne.
Czyli jest to możliwe i usługa taka dostępna jest na rynku od dłuższego czasu i mimo powszechności pożyczki przez internet i pożyczki sms ciągle jest wybierana przez szerokie grono klientów. Jak szczegółowo prezentuje się pożyczka domowa w porównaniu do innych usług finansowych dostępnych na rynku?

Co to jest pożyczka domowa?

Pożyczka domowa to specjalna usługa finansowa obsługiwana przez firmy i instytucje oferujące obsługę domową. Spotkania w domu klienta odbywają się po początkowym telefonicznym ustaleniu potrzeb klienta i zaoferowaniu odpowiadającej tym oczekiwaniom pożyczki. O ile są one zbieżne to na rozmowie z konsultantem umawiany jest termin spotkania z przedstawicielem firmy. Na etapie wizyty w domu potencjalnego klienta następuje zweryfikowanie danych osobowych klienta, uzupełnienie wniosku o pożyczkę, przekazanie potrzebnych zaświadczeń i dokumentów od klienta. Następnie wniosek jest w ekspresowym tempie sprawdzany i po jego akceptacji następuje podpisanie umowy, w której znajdują się warunki udzielenia pożyczki i warunki spłaty pożyczki w domu. Finalnie następuje przekazanie gotówki i harmonogramu spłaty zadłużenia. Na kolejnych spotkaniach reprezentant firmy odbiera należne raty pożyczki, zazwyczaj w systemie tygodniowym. Podsumowując cały proces przebiega w domu pożyczkobiorcy i powinien być obsługiwany przez jednego pracownika firmy pożyczkowej.
Jakie informacje i dokumenty są wymagane do udzielenia pożyczki w domu?
Podstawa to dane osobowe takie jak: imię, nazwisko, adres, PESEL, które potwierdzimy odpowiednim dokumentem, a ponadto numer telefonu, informacje na temat zatrudnienia lub przyznanych świadczeń emerytalnych, rentowych i innych. W większości są to pożyczki konsumenckie więc nie trzeba podawać celu na jaki zaciąga się pożyczkę jednak obowiązkowo trzeba podać kwotę jaka jest potrzebna.
Dla kogo przeznaczona jest pożyczka domowa?
Najczęściej z pożyczki w domu korzystają osoby, które preferują tradycyjny kontakt osobisty ale nie mają czasu szukać oferty w placówkach stacjonarnych, osoby posiadające problemy zdrowotne, które uniemożliwiają wizytę w banku, osoby niezmotoryzowane, osoby nieposiadające konta bankowego lub osoby, które z pewnych przyczyn chcą dostać gotówkę do ręki (mają problemy finansowe, blokady i zajęcia na koncie, dostęp do ich konta mają inne osoby), osoby nie potrafiące obsługiwać przelewów i usług bankowych (osoby starsze, niepiśmienne, nie mające dostępu do sprzętu, internetu, poczty itp.).
Właściwości pożyczki domowej
  1. Po pierwsze jest to pożyczka gotówkowa, która nie wymaga wychodzenia z domu, a gotówka przekazywana jest do rąk własnych.
  2. Pożyczki domowe to najczęściej pożyczki pozabankowe oferowane przez instytucje finansowe inne niż banki, dzięki czemu są prostsze w uzyskaniu. Firmy pozabankowe nie wymagają sprostania wnikliwym procedurom obowiązującym w bankach.
  3. Są to szybkie pożyczki udzielane w ciągu nawet 1-2 dni.
  4. Udzielenie pożyczki w domu klienta to też szansa na zachowanie dyskrecji i nie wyjawiania celu na jaki pożycza się pieniądze.
  5. Pożyczki domowe udzielane są na niskie kwoty do kilku tysięcy złotych, czyli na bieżące potrzeby i drobne sytuacje awaryjne.

Koszty pożyczki domowej

Obsługa domowa pożyczki obciąża finansowo firmę pożyczkową dlatego pożyczki w domu w większości są oprocentowane ale pamiętajmy, że firmy udzielające pożyczek stacjonarnie też ponoszą wydatki na utrzymanie placówki i pracowników więc dla klienta koszt całkowity pożyczki może być porównywalny. Oczywiście świadomy pożyczkobiorca przed podjęciem decyzji o wyborze oferty powinien na spokojnie przejrzeć warunki oferowane w kilku konkurencyjnych firmach i sprawdzić wiarygodność wybranego pożyczkodawcy. Wskazane jest też aby przed podpisaniem umowy dokładnie ją przeczytać i przeanalizować czy ustalona wysokość raty jest możliwa do spłaty. W końcu terminowa spłata pożyczki leży w interesie zarówno pożyczkobiorcy jak i firmy pożyczkowej.
Artykuł przygotowano przy udziale instytucji finansowej Eden Finance (https://edenfinance.pl) oferującej elastyczne pożyczki w domu klienta dostosowane do potrzeb pożyczkobiorcy na terenie wybranych miast centralnej Polski.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij