Porady podatkowe we Wrocławiu

Porady podatkowe we Wrocławiu

Każdego obywatela w życiu spotykają sytuacje, w których dowiaduje się, że aby dokonując daną czynność prawną, należy zapłacić podatek. Co jakiś czas w życiu spotykamy się z obowiązkiem zapłaty tej obowiązkowej daniny publicznoprawnej, niezależnie czy chodzi o umowę najmu krótkoterminowego, darowiznę ze strony rodziców czy wyjazd za granicę i zmianę rezydencji podatkowej. Kluczowe jest, aby nigdy nie pominąć zapłaty podatku, o czym za każdym razem przypomni fachowy doradca, świadczący usługi na terenie RP, np. porady podatkowe we Wrocławiu.

Co to jest podatek?

To obowiązkowe i jednostronne świadczenie pieniężne, które pobiera państwo lub jednostka samorządu terytorialnego. W sposób bezpośredni może dotyczyć dochodu (podatek dochodowy od osób fizycznych i od osób prawnych), składek na ubezpieczenie społeczne, podatków posiadanego majątku lub spadku, a także od nieruchomości (podatek leśny, rolny). W sposób pośredni podatek jest nakładany na przedmioty, które można nabyć (np. VAT, akcyza). 

Kim jest doradca podatkowy? 

Doradcą podatkowym nazywa się osobę, która świadczy wyspecjalizowane usługi i pomoc w zakresie podatków, udziela opinii i wyjaśnień z zakresu obowiązków podatkowych i związaną z tym (w niektórych przypadkach) egzekucją administracyjną. To zawód zaufania publicznego, co oznacza, że legitymowanie się kwalifikacjami określonymi przepisami prawa, potwierdzonymi egzaminem państwowym. To osoba charakteryzująca się specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem w tej specyficznej i trudnej dziedzinie, jaką są podatki. Dodatkowo doradcę podatkowego obowiązuje tajemnica zawodowa, nawet po ustaniu świadczenia usług. Doradca może reprezentować klientów przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi, co oznacza, że jego uprawnienia są dużo szersze niż księgowych. Szczegółowe informacje dotyczące tego zawodu są zawarte w ustawie z dnia 5 lipca 1996 r. o doradztwie podatkowym (Dz.U. z 2020 r. poz. 130).

Jakich porad podatkowych udzielają specjaliści?

Porady podatkowe we Wrocławiu mogą dotyczyć każdego aspekt życia, który jest związany  z zapłatą obowiązkowej daniny. To na przykład rozliczenia ulg podatkowych w trakcie rozliczania podatku PIT, doradztwo w sprawie rozliczenia cła, korekta nieprawidłowo rozliczonych wniosków, pomoc przy zgłoszeniu czynnego żalu lub odliczenie kosztów poniesionych w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej. 
 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij