kredyt-hipoteczny-01

Kredyt hipoteczny w dzisiejszych czasach. Jak go bezpiecznie zaciągnąć?

Kredyt hipoteczny to dla wielu Polaków jedyna szansa na kupno na własność mieszkania lub domu. Jest to jednak bardzo wysokie zobowiązanie finansowe, które przeciętnie opiewa na kwotę 300-400 tys. zł. Jego spłata jest rozkładana na 25-30 lat, a miesięczna rata, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, pochłania sporą część domowego budżetu. Do zaciągnięcia kredytu hipotecznego należy więc podejść z dużą ostrożnością oraz skorzystać ze wsparcia osoby, która zna ten produkt finansowy od A do Z. Dla mieszkańców stolicy województwa podlaskiego jest nim doradca finansowy z Białegostoku.

Bezpieczny kredyt hipoteczny w czasach wysokich stóp procentowych

W dzisiejszych czasach ubieganie się o kredyt hipoteczny jest znacznie trudniejsze niż było jeszcze kilka lat temu. Pandemia i inflacja sprawiły, że wysokość stóp procentowych znacznie wzrosła, co odczuwa dziś praktycznie każdy kredytobiorca w postaci znacznie wyższych niż kilka lat temu rat. Te zmiany szczególnie dotknęły osoby, które zaciągnęły kredyt pod tzw. korek, nie zachowując rekomendowanego przez ekspertów bufora bezpieczeństwa.

Tym bardziej osoby, które dopiero stoją przed podjęciem decyzji o zakupie wymarzonej nieruchomości w Białymstoku na kredyt, powinny zachować ostrożność. W pierwszej kolejności należy wyliczyć swoją zdolność kredytową, czyli maksymalną kwotę kredytu, jaki możemy uzyskać, a także dopasować wartość nieruchomości do naszych realnych możliwości finansowych.

Każdy doradca finansowy w Białymstoku, w trosce o swoich klientów radzi, aby rata nie była wyższa niż 20% miesięcznych dochodów kredytobiorcy. Jest to rozsądny pułap, który zabezpiecza klienta na wypadek dalszych zmian wysokości oprocentowania kredytów hipotecznych w Polsce. Mimo tego, że wiele wskazuje na to, że podwyżki stóp procentowych już za nami, nie wiadomo, co wydarzy się w kolejnych latach, a kredyt hipoteczny zaciągamy przecież na 25-30 lat.

kredyt-hipoteczny-02

Profesjonalne doradztwo kredytowe w Białymstoku

W związku z tym, że przeciętny Polak dowiaduje się o tym, czym jest zdolność kredytowa i jaka jest specyfika umów kredytowych dopiero w momencie, kiedy rozważa zaciągnięcie hipoteki, warto skorzystać ze wsparcia profesjonalisty. Warto to zrobić tym bardziej, że usługi doradcy finansowego w Białymstoku są całkowicie bezpłatne. Klient nic nie płaci za wyliczenie zdolności kredytowej, przedstawienie aktualnych ofert bankowych ani wypełnienie i złożenie wniosków do kilku banków. Może natomiast sporo zyskać – doradca finansowy w Białymstoku, mając zawsze na uwadze dobro klienta, wskazuje mu zawsze najkorzystniejsze oferty, które będą opłacalne zarówno pod katem kosztów, jak i warunków.

Oprócz tego, doradca finansowy w Białymstoku jest w stanie chłodnym okiem spojrzeć na sytuację materialną każdego klienta i doradzić mu najlepsze rozwiązanie. W razie, gdyby okazało się, że klient ma małe szanse na uzyskanie finansowania, ekspert jest w stanie wskazać działania, które usuną możliwe przeszkody, a także zmaksymalizują szanse na uzyskanie finansowania w potrzebnej wysokości. Często okazuje się bowiem, że wystarczy zamknąć nieużywaną kartę kredytową czy spłacić brakujące kilkaset złotych kredytu gotówkowego, aby nasza zdolność kredytowa znacząco wzrosła.

Artykuł powstał we współpracy z portalem Sprawdzony Doradca – Twój doradca finansowy Białystok.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij