Jak kancelaria podatkowa może pomóc Twojej firmie w trakcie restrukturyzacji?

Decyzja o restrukturyzacji firmy to bez wątpienia jeden z kamieni milowych na drodze do sukcesu. Dynamiczne realia biznesowe i prawne sprawiają, że proces ten musi być przeprowadzony prawidłowo, w przeciwnym wypadku może zaważyć na kondycji przedsiębiorstwa i jej zdolności operacyjnej. Jak kancelaria podatkowa może pomóc w tym aspekcie? Na jakim etapie restrukturyzacji warto nawiązać współpracę z kancelarią, która pomoże przejść przez meandry tego procesu?

Czym jest restrukturyzacja?

Pojęcie restrukturyzacji, szczególnie w kontekście dużych zakładów przemysłowych, ma w Polsce raczej negatywne konotacje. Kojarzy się m.in. z utratą miejsc pracy czy negatywnymi zmianami, których celem jest uratowanie części przedsiębiorstwa przed likwidacją czy bankructwem. W nowoczesnej gospodarce restrukturyzacja ma o wiele szersze znaczenie. To proces, który może oznaczać między innymi:

  • podział firmy na mniejsze podmioty,

  • łączenie dwóch lub więcej przedsiębiorstw w celu zdobycia przewagi konkurencyjnej,

  • przygotowanie firmy do przejęcia przez inwestora, zbyt części przedsiębiorstwa,

  • przekształcenia w zakresie formy prowadzenia działalności.

Restrukturyzacja obejmuje w związku z tym szereg zagadnień prawnych, kadrowych i podatkowych, które należy efektywnie rozwiązać, aby osiągnięcie założonych celów było możliwe i zgodne z prawem. Ponadto sytuacja finansowa każdej firmy jest inna, dlatego za każdym razem niezbędne jest indywidualne podejście, które pozwoli firmie zachować płynność finansową i efektywność funkcjonowania w przyszłości.

Dowiedz się więcej:

https://wzpartners.pl/oferta/restrukturyzacje/

Restrukturyzacja a kancelaria podatkowa

W związku z powyższym warto rozważyć wsparcie kancelarii podatkowej, która jednocześnie ma kompetencje z zakresu kadr. Ma to uzasadnienie jeszcze na etapie planowania restrukturyzacji. Profesjonalna i godna zaufania kancelaria udzieli wsparcia i doradzi w ramach takich działań jak:

  • podejmowanie decyzji w sprawie wyboru modelu restrukturyzacji. Dotyczy to zarówno kosztów, jak i konsekwencji podatkowych. Każde działanie wiąże się z ryzykiem, którego firma może nie być świadoma, dlatego kancelaria przedstawi możliwości zniwelowania tych zagrożeń,

  • opracowanie uzasadnienia biznesowego podejmowanych działań restrukturyzacyjnych. Dotyczy to między innymi przygotowania wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych, opinii zabezpieczających lub wiążących informacji stawkowych,

  • wybór najbardziej efektywnego i zgodnego z modelem biznesowym sposobu finansowania zmian w ramach restrukturyzacji,

  • przygotowanie dokumentacji transakcyjnej oraz inne niezbędne działania w trakcie wdrażania restrukturyzacji,

  • monitorowanie kwestii podatkowych związanych z procesem restrukturyzacji. Może to dotyczyć takich zagadnień jak analiza bieżącego orzecznictwa sądowego, interpretacja prawa podatkowego oraz przekazywanie kluczowych informacji dla przeprowadzenia restrukturyzacji,

  • wyjście z inwestycji.

 

W WZ Partners zajmujemy się doradztwem podatkowym, księgowością oraz zadaniami z zakresu kadr i płac, w związku z czym możemy doradzać i reprezentować naszych klientów w sprawach związanych z restrukturyzacją.

undefined

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij