Dofinansowywanie na działalność operacyjną

Zobacz jak możesz uzyskać dofinansowanie. Wiele osób zakładając firmę myśli o tym czy może od tak otrzymać dofinansowanie. Należy tutaj rozróżnić dwa podstawowe rodzaje dofinansowania. Pierwsze z nich to pieniądze płynące z urzędu pracy (PUP). Można je otrzymać na początek założenia działalności. Należy być zarejestrowanym jako osoba bezrobotna i wtedy można się o takie pieniądze ubiegać.

Zazwyczaj jest to kwota około 20 stu tysięcy złotych. Może to być więc taki pierwszy krok do rozwinięcia skrzydeł. Dzięki takiemu dofinansowaniu może nie osiągniemy od razu jakichś wielkich przychodów, ale jeśli ktoś ma jeszcze dodatkowo swoje oszczędności, to już może się wtedy udać.

Jakie dofinansowanie?

Do odważnych świat należy, trzeba próbować. Oczywiście nie brakuje osób, które wolą po prostu tak zwaną ciepłą posadkę, czyli pracę na etacie. Obie opcje mają oczywiście swoje zalety i wady. Każdy może swobodnie wybrać to co mu najbardziej odpowiada.Jedni wolą komuś podlegać, ale mieć zapewnione opiekę zdrowotną, urlopy czy nawet kartę fitness. Podczas gdy inni wolą sami o sobie decydować i mieć na głowie wszystkie działania związane z ich firmą.

Finanse z Unii

Natomiast jeśli chodzi o możliwość dofinansowania z Unii Europejskiej tutaj już sprawa wygląda inaczej. Otóż, można otrzymać naprawdę wysoką kwotę przy założeniu, że dana firma wprowadza coś innowacyjnego na lokalny rynek. Ponadto, w tym wypadku procedura jest też dużo bardziej skomplikowana, gdyż aby pieniądze otrzymać należy napisać specjalny projekt. Jest on dość czasochłonny, a na dodatek nie wiadomo przecież czy pieniądze rzeczywiście zostaną nam przyznane. Trzeba być na to przygotowanym, że wcale nie musi tak być. Okazuje się, że można wnioskować o otrzymanie wsparcia finansowego od wymienionych potrzeb w regulaminie. Jednakże jeśli chodzi o uruchomienie działalności gospodarczej, to żądana kwota nie może przekroczyć 40 000 zł przypadająca na jednego uczestnika projektu.
Z tego względu niektóre firmy chcąc oszukać wspomożycieli, specjalnie zatrudniają fikcyjną osobę do projektu, tak zwanego słupa. Organy weryfikacyjne jednak są bardzo dokładne i nie jest wcale tak łatwo pieniądze otrzymać. Czasami trzeba się naprawdę mocno nagimnastykować.

Kto może otrzymać pieniądze?

O bezzwrotną dotację na założenie własnej działalności w programie „Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia” mogą w zasadzie ubiegać się wszystkie osoby, które przez okres co najmniej 1. roku przed przystąpieniem do takiego projektu nie miały zarejestrowanej żadnej działalności gospodarczej oraz nie mają żadnych zaległości w spłacie podatków czy składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne. Nie może się także toczyć przeciwko nim jakiekolwiek postępowanie sądowe, administracyjne albo egzekucyjne dotyczące niespłaconych zobowiązań. Czyli w zasadzie nie ma większych przeciwwskazań do tego, aby prawie każdy kto chce założył własną działalność mógł ubiegać się o otrzymanie dofinansowania z Unii Europejskiej.Trzeba więc po prostu z tego jak najbardziej korzystać, bo jest to naprawdę sprzyjający przedsiębiorcom program, który wielu osobom bardzo ułatwił życie. Do odważnych świat należy, trzeba próbować. Wiadomo, że prowadzenie własnej firmy nie należy do rzeczy łatwych, niektórzy jednak chcą się o tym przekonać na własnej skórze. Oczywiście każdy ma do tego prawo.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij