Czy KRUK pomaga w oddłużaniu?

KRUK zdobył popularność dzięki udanej kampanii reklamowej. Wielu ludziom kojarzy się ze skutecznym oddłużaniem, choć w rzeczywistości to firma windykacyjna. Czy dłużnicy mogą tu liczyć na pomoc?

Jak działa KRUK?

Jak więc funkcjonuje KRUK? Windykacja długów to ich podstawowa działalność. Zajmują się również skupowaniem długów od firm pożyczkowych lub banków z którymi mają umowę, jeżeli te przekażą niespłacone i wypowiedziane umowy do sprzedaży.

KRUK może Ci pomóc w pozbyciu się długów po ich wykupieniu od pożyczkodawcy u którego wziąłeś kredyt. Wiele jednak zależy od Twojej wyjściowej sytuacji oraz zdolności negocjacyjnych. Jak więc możesz skorzystać na pomocy tej firmy?

Po wykupie KRUK ustala cenę oddłużenia i może być ona mniejsza, niż kwota jaką dłużnik był winien firmie pożyczkowej. Można wynegocjować nawet 50% albo i więcej umorzenia, choć warto wówczas skorzystać z pomocy doświadczonej kancelarii.

KRUK jako wsparcie dla firmy oddłużeniowej

Optymalnym rozwiązaniem jest sytuacja, gdy KRUK staje się partnerem dla firmy oddłużeniowej. Ma ona bowiem wypracowane mechanizmy, które umożliwiają wsparcie osoby zadłużonej.

Po pierwsze należy stworzyć plan długofalowego oddłużania, a tutaj przydaje się fachowa wiedza. Podmioty specjalizujące się w sprawach związanych z oddłużaniem wykonują na zlecenie analizy stanu zadłużenia. Taka analiza daje Ci jasny obraz sytuacji. Po drugie wykwalifikowana firma czy kancelaria stworzy rozsądny i oparty o Twoje bieżące możliwości indywidualny plan oddłużania. Jeżeli w danym momencie nie jesteś w stanie dokonać jednorazowej spłaty zobowiązań wobec KRUK-a, to opiekun procesu postara się, by zostały one rozłożone na raty oraz przesunięte w czasie. Przy dobrze przeprowadzonych negocjacjach spłata rat nie będzie obejmowała odsetek.

Fachowe wsparcie przy oddłużaniu

Jak widać przy właściwym podejściu do negocjacji proces wychodzenia z długów można rozpocząć prawie natychmiast. Jednak aby mieć pewność częściowego umorzenia i podziału pozostałej kwoty na niskie raty bez odsetek, a nawet czasowego odroczenia spłaty warto powierzyć swoją sprawę doświadczonej firmie negocjacyjnej. Wiedza i umiejętności przy rozmowach z KRUK-iem mają duże znaczenie. W MamDlugi.pl zatrudniamy wielu fachowców, w tym terenowych doradców klienta firm kupujących długi, adwokatów czy radców prawnych. Proces oddłużania dostosowujemy do aktualnych możliwości dłużnika. Nasi specjaliści wielokrotnie też negocjowali w imieniu klientów z firmą KRUK. Skorzystaj z naszej oferty!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij