Jaki koszt zatrudnienia pracownika w roku 2018

Jaki koszt zatrudnienia pracownika w roku 2018?

Przepisy są w stanie trzymać naszą działalność w ryzach. Zapewne wielokrotnie słyszymy, jak przedsiębiorcy początkujący narzekają na pewne podatki, na przykład na podatek dochodowy czy opłaty związane z ZUS.

To dość poważne koszty, z którymi należy się liczyć za każdym razem. Natomiast nie okazuje się to takie proste. Z tego względu starają się czasami poszukiwać pewnych sposobów na zmniejszenie takich kosztów.

Dokładne koszty zatrudnienia pracownika

Jakie dokładne koszty zatrudnienia pracownika - podatkowe i zus

Wynika to z możliwości wyboru odpowiedniego podmiotu działalności gospodarczej. Czasami zamiast prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą, decydują się na spółkę. Innym razem określają, w jaki sposób chcą rozliczać się z prowadzonej działalności, na przykład nie na tradycyjnym podatku 18 czy 32%, lecz poprzez ryczałt. Powróćmy jednak do przepisów, które dotyczą zatrudniania pracowników w firmie. Jeśli stoimy przed tym krokiem, to dobrze, abyśmy wszystko dokładnie obliczyli.

Okazuje się, że wynagrodzenie stanowi dla przedsiębiorcy tylko część wydatków, które ponosi w związku z danym pracownikiem. Wliczyć należy do tego jeszcze opłacenie składek na ubezpieczenie społeczne, które są coraz wyższe. Dodatkowo pracodawca musi zapewnić swoim pracownikom tak zwaną minimalną stawkę godzinową. Ustawowo wynosi ona 13 zł, lecz co roku jest również powiększana. Ile więc pracownik ma możliwość otrzymać na czysto? Ocenia się, że zyska około 1530 zł. Dzieje się tak, ponieważ od sumy 2100 zł należy odliczyć podatek dochodowy i składki na ubezpieczenie społeczne.

  • składka emerytalna – 9,76%
  • składka rentowa – 6,5%
  • składka wypadkowa – 1,8%
  • składka na fundusz pracy – 2,45%
  • składka na fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych – 0,1%

Na podstawie takich kosztów dowiadujemy się, że poza wynagrodzeniem pracodawca ponosi koszt składek, w które w sumie mogą wynieść minimum 432 zł. Pewne składki są finansowane przez pracownika i wynoszą one blisko 451 zł. Z takimi kosztami należy się liczyć i nie powinniśmy się nimi aż tak zbytnio przejmować. O wiele lepiej, jeśli skupimy się na tym, aby dalej rozwijać swoją działalność.

To przecież sprawi, że będzie dostarczała nam jeszcze większych przychodów. Będziemy z tego faktu naprawdę zadowoleni. I dodatkowo nie musimy wtedy narzekać na koszty utrzymania pracowników, które posiadamy. Zapewnianie im miesięcznego wynagrodzenia będzie dla nas czystą przyjemnością i dodatkowo zapewnimy im wsparcie w tym kierunku.

Składki na reklamę działalności gospodarczej

Jakie koszty reklamy w przedsiębiorstwie i firmie?

Okazuje się, że przedsiębiorca najwięcej powinien inwestować w reklamę. Bez niej jego firma nie była w stanie dalej zaistnieć. A to przecież istota, aby była ona popularna w różnych miejscach. Na przykład reklama sponsorowana daje szerokie możliwości. Dzieje się tak, ponieważ ona jest kierowana do tych potencjalnych klientów, na których szczególnie nam zależą. Jest duże prawdopodobieństwo, że wybiorą nasze produkty bądź usługi, które posiadamy. Nie jest to takie proste, jej stworzenie, natomiast zawsze możemy skorzystać z pomocy twórców takich reklam sponsorowanych. Na rynku online występuje ich bardzo wiele.

Wystarczy zgłosić się do profesjonalisty od reklamy Google Adwords czy Facebook Ads. W takich miejscach udaje się przecież później stworzyć naprawdę skuteczne reklamy, które bardzo szybko są w stanie poprawić skuteczność kampanii reklamowych. Jeśli nie zainwestujemy na samym początku, to tak naprawdę nigdy nie będziemy do tego przekonani.

I później przez cały czas staramy się monitorować takie wyniki. To pozwala nam ustalić, jak jeszcze ulepszyć reklamę w następnych dniach, tygodniach, miesiącach. Możliwe, że stworzymy nowe usługi, które będą godne polecenia. Wtedy także reklama jest w stanie przyczynić się do spopularyzowania naszych możliwości.

Zgodnie z przepisami

Rozwój firmy zgodnie z przepisami podatkowymi i prawem

Przez cały czas nasza firma powinna rozliczać się z uzyskiwanych przychodów i kosztów. Jeśli więc inwestujemy w taką formę reklamy sponsorowanej, to tutaj nawiązujemy współpracę z kontrahentami zagranicznymi. Przez to najlepiej, abyśmy byli zarejestrowanymi Podatnikami EU. Dobrze jest to uczynić nawet wtedy, gdy jesteśmy zwolnieni z podatku VAT. To przecież sprawia, że możemy nawiązywać takie kontakty, a koszty wliczyć sobie do książki przychodów i rozchodów.

Jak jeszcze musimy się rozliczać w tym kierunku, jakie deklaracje dokładnie wypełniać każdego miesiąca, to warto tutaj zgłosić się do Urzędu Skarbowego bądź naszej księgowej. Ona przecież będzie mogła nam dokładnie podpowiedzieć, co uczynić w takiej sytuacji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij